Przejdź do treści

Ogólnopolskie Zawody Pływackie”Gorące Ściganie na Termach”

Na starcie w sobotę 30 marca 2019 roku stanęło 482 zawodników i zawodniczek reprezentujących 45 klubów z całej Polski. Wśród nich były 2 zawodniczki i 5 zawodników Fali. Zawody były rozgrywane na basenie 50 metrowym, na którym większość startujących jeszcze nie trenowała, a ci, którzy pływali na długim basenie robili to w ubiegłym roku. Wszyscy ustanowili w tych zawodach swoje rekordy życiowe. Dla jednych była to poprawa dotychczasowych wyników (Filip Adamczyk, Krzysztof Szmyt, Oskar Szymański), a dla pozostałych to pierwsze wyniki w ich historii zawodniczej. W największej ilości wyścigów wystąpił Krzysztof Szmyt. Wyniki potrzebne mu będą w rozstawieniu wyścigów na mistrzostwach Polski. Krzysztof zdobył jedyny, brązowy medal dla Klubu w wyścigu na 100m stylem motylkowym. W pozostałych wyścigach nie opuścił pierwszej dziesiątki. Dobrze zaprezentował się Jan Wermiński, który zajął miejsca: 200m stylem klasycznym – 4 i 400m stylem zmiennym – 8. W tych samych wyścigach Filip Adamczyk był 12 i 9. Dobrze zaprezentowała się Lea Różańska, która w stawce starszych zawodniczek była w stylu klasycznym: 50m – 11 i 200m – 8. Szymon Ławniczak był 10 na 100m stylem grzbietowym, w drugim wyścigu wystartował przed sygnałem startera.