Przejdź do treści

Ogólnopolskie Zawody Pływackie”Festiwal Sprintu na Termach”

Na starcie w sobotę 9 marca 2019 roku stanęło 437 zawodników i zawodniczek reprezentujących 44 kluby z całej Polski. Wśród nich było 5 zawodniczek i 11 zawodników Fali. Zawody były rozgrywane wyłącznie na dystansie 50 m. Najlepsze miejsca zajęła Emilia Łukaszewicz, która w stylu dowolnym zajęła 3 miejsce, a w stylu motylkowym była 4, jednocześnie poprawiając swój najlepszy czas o 3%. Najlepszy progres zanotowała Lea Różańska poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy w stylu grzbietowym o 25%. Brak precyzji na ścianie nawrotowej w stylu klasycznym spowodował, że została zdyskwalifikowana, a jej nowy rekord życiowy w żabce nie został uznany. Jednak urwane 2 sekundy pokazały, że Lea ciężko pracuje i to przynosi namacalne efekty. Tę pracę widać choćby po analizie frekwencji na treningach. W lutym Lea – jako jedyna – była na wszystkich zajęciach Sekcji II. Duży postęp widać też w startach Krzysztofa Szmyta (106% w stylu motylkowym, i po 103% w stylach dowolnym i zmiennym), Mai Polus (113% w stylu dowolnym), a także Szymona Ławniczaka (110% w stylu grzbietowym i 106% w stylu dowolnym) i Kacpra Tuczyńskiego (107% w stylu dowolnym).

Pozostali nasi zawodnicy także poprawili swoje wyniki, jednak już nie w tak spektakularny sposób. Najczęściej zajmowaliśmy miejsca w drugiej dziesiątce – 10, a następnie w kolejności: trzecia dziesiątka – 8 miejsc, piąta dziesiątka – 5 miejsc, pierwsza dziesiątka – 4 miejsca i czwarta dziesiątka – 3 miejsca. Wyróżnić trzeba Krzysztofa Szmyta, który jako pierwszy zawodnik w historii Klubu „złamał” 25 sekund na 50 m stylem dowolnym uzyskując 24,94s. To czas, który daje mu miejsce wśród pierwszych dwudziestu zawodników w Polsce.