Przejdź do treści

Kolejne sukcesy!

Międzwojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat.

W dniach 24-25.03.2017r. na obiekcie Term Maltańskich odbyły się Międzwojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 lat. W zawodach wzięło udział 7 zawodników naszego Klubu. Dwóch – Jan Wermiński oraz Dawid Maćkowiak zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce startujących. Jan Wermiński dokonał tego na 100 m stylem klasycznym – 6 miejsce i 200 m stylem zmiennym – 9 miejsce. Dawid Maćkowiak na 100 m stylem dowolnym – 9 miejsce i 200 m stylem zmiennym – 8 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali miejsca: Ida Karczmarek 12 (100 dow) i 16 (100 kl), Zofia Konon 37 (100 dow) i 23 (100 kl), Filip Adamczyk 13 (100 grz.) i 19 (100 dow.), Kacper Tuczyński 15 (100 grz.) i 34 (100 dow.), Piotr Kolasiński-Kolenda 23 (100 grz.) i 30 (100 dow.). Dobre miejsce zajęła nasza mieszana sztafeta w składzie: Ida Karczmarek, Kacper Tuczyński, Dawid Maćkowiak, Filip Adamczyk, która na w konkurencji 4×50 zmiennym uplasowała się na 11 miejscu.

3 runda II Grand Prix Gminy Czerwonak

W dniu 26 marca 2017 r. odbyła się 3 runda II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 9 klubów pływackich oraz uczniowie klasy pływackiej z SP 1 ze Swarzędza. Lea Różańska, nasza najmłodsza zawodniczka startowała dwa razy na dystansie 25 m. W stylu dowolnym zajęła 7 miejsce, a w stylu grzbietowym szóste. W kolejnej kategorii wiekowej – 9-10 lat startowało już 8 zawodników Fali. Rywalizowali oni na dystansie 50m w stylu dowolnym. Najlepszą lokatę uzyskała Zuzanna Przekora zajmując 5 miejsce. Kolejni zawodnicy uplasowali się na miejscach: Kinga Wójcik – 12, Maria Tuczyńska – 15, Maja Polus – 18, Filip Maciąga – 8, Tymon Waligóra – 11, Łukasz Westfal – 19 i Jędrzej Królik – 20. Następna kategoria wiekowa 11-12 lat. Klub reprezentowało 5 zawodników. Startowali w dwóch konkurencjach, 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem klasycznym. Najlepszy rezultat uzyskał Dawid Maćkowiak, który w stylu zmiennym zajął 3 miejsce, w stylu klasycznym był 5. dwóch naszych reprezentantów otarło się o podium zajmując 4 miejsca. Byli to Zofia Konon i Kacper Tuczyński. Pozostali zawodnicy w tej kategori zajęli miejsca: Ida Karczmarek- dwa razy 6, Filip Adamczyk – 5 i 6. Następna kategoria – zawodnicy 13-14 letni to złoty medal Krzysztofa Szmyta i brązowy Oskara Szymańskiego, którzy startowali na dystansie 100m stylem zmiennym. Jan Wermiński był w tej konkurencji 4, a Kacper Marszałkiewicz 9. Krzysztof i Oskar stanęli także na podium kolejnej konkurencji – 100 m stylem klasycznym. Zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce. Jan Wermiński kolejny raz był czwarty. W kategorii open zawodnicy rywalizowali na dystansie 100 m stylem zmiennym i klasycznym. W stylu zmiennym Oliwia Gadzińska była 3. Wśród mężczyzn najlepszy wynik uzyskał Jan Niewiadomski, który zajmował dwukrotnie drugie miejsce. Dwukrotnie trzeci był Mateusz Szydłowski. Hubert Stanisławski startował tylko raz, zajmując w stylu zmiennym czwarte miejsce.