Przejdź do treści

STYPENDIUM

9 marca 2016 r. do Sali Mozaikowej w swarzędzkim Ośrodku Kultury zaproszeni zostali tegoroczni stypendyści sportowi wraz z bliskimi im osobami. Stypendia wręczał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Gmina Swarzędz należy do nielicznego grona miast i gmin wspierających zawodników corocznymi nagrodami oraz stypendiami. Takie działanie jest jednym z elementów programu rozwoju sportu i rekreacji realizowanego przez swarzędzki samorząd. Warunkiem przyznania stypendium jest zajęcie jednego z pierwszych pięciu miejsc w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

W Sali Mozaikowej wszyscy wyróżnieni młodzi sportowcy otrzymali umowy stypendialne oraz listy gratulacyjne podpisane przez burmistrza. Było oczywiście pamiątkowe wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek. Pan Marian Szkudlarek był obecny w czasie całego spotkania. Rozmawiał z sportowcami, pytał o wrażenia ze startów oraz plany na ten rok.

Wśród 17 stypendystów sportowych znalazło się pięciu zawodników reprezentujących pływanie w tym zawodniczka UKS Fala Swarzędz – Joanna Radosz i nasza była zawodniczka Magdalena Biadała, która obecnie realizuje swoją pasję w pływaniu synchronicznym. Sporty wodne reprezentowało jeszcze 2 zawodników w wioślarstwie i kajakarstwie. Sporty walki to pięciu zawodników, jeden zawodnik reprezentujący tenis ziemny i trzech sporty zespołowe.