Przejdź do treści

Mistrzostwach Świata Niesłyszących w Pływaniu 2015

W dniach 17 – 22 sierpnia zawodnicy naszego klubu: Weronika Nowicka i Kacper Nowicki reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Niesłyszących w Pływaniu w San Antonio-Texas USA.

Kacper w wyścigu stylem dowolnym na 1500 metrów zakwalifikował się do finału „A” w którym zajął VII miejsce (18.20,63). W pozostałych wyścigach zajmował miejsca:100 metrów stylem dowolnym 24 miejsce (1.00,25), 100 metrów stylem motylkowym 14 miejsce (1.06,03), 200 metrów stylem motylkowym 13 miejsce (2.34,63).

Weronika Nowicka w sztafecie kobiet 4x200m stylem dowolnym zajęła VI miejsce. W sztafetach 4x100m stylem dowolnym kobiet oraz 4x100m stylem dowolnym sztafet mieszanych wywalczyła VII miejsca.

Zakwalifikowanie Weroniki i Kacpra do Kadry Polski Niesłyszących było wynikiem ich bardzo dobrego występu na Mistrzostwach Polski Niesłyszących rozgrywanych w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu.