Przejdź do treści

Udany start zawodników UKS „Fali Swarzędz”.

Zawodami w niedzielę 13 października zawodnicy UKS Fala Swarzędz zainaugurowali start w cyklu „Grand Prix Śremu w pływaniu”. Na starcie stanęło 99 pływaczek i 110 pływaków. Zawody składają się z sześciu comiesięcznych startów, w których pływacy rywalizują w dwóch różnych stylach i dystansach. Zawodnicy i zawodniczki klasyfikowani są w pięciu kategoriach wiekowych.

Na niedzielne zawody wyjechała 13 osobowa reprezentacja Klubu, startująca w pięciu kategoriach. Po pierwszym dniu objęli prowadzenie w trzech z nich:

W kategorii I dziewcząt (r.2000 i starsze) prowadzi Aleksandra Grygier (Gimnazjum nr 2), trzecia jest Joanna Radosz (LO nr 8 Poznań), a dziewiąta Julita Niewiadomska (Gimnazjum Sióstr Urszulanek);

W kategorii IV dziewcząt (r.2003) – pierwsze miejsce zajęła Maria Szczepańska (Szkoła Podstawowa nr 5);

 W kategorii IV chłopców (r.2003) – prowadzenie objął Krzysztof Szmyt, szósty był Kacper Biadała, obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5.

W pozostałych dwóch kategoriach na uznanie zasłużył sobie pierwszym startem Piotr Kolasiński-Kolenda (Dwujęzyczna pol-ang prywatna szkoła podstawowa), zajmując szóste miejsce w najmłodszej kategorii chłopców. W kategorii najstarszych chłopców nasi reprezentanci uplasowali się poza pierwszą dziesiątką zajmując miejsca: Hubert Giżycki jedenaste (LO nr 6 Poznań), Tomasz Brok był dwudziesty czwarty (Zespół Szkół Paczkowo), a Filip Witajewski dwudziesty ósmy (Gimnazjum nr 2).

Rygorystyczne podejście sędziów spowodowało, że dla trzech zawodników „Fali” start zakończył się dyskwalifikacją.

Na zdjęciach trener Sekcji II – Pan Tomasz Grajewski i jego podopieczni podczas rozgrzewki, odprawy i udzielaniu ostatnich przedstartowych wskazówek.

Zdzisław Radosz