Przejdź do treści

UKS Fala Swarzędz na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym już za nami! Zawody, które odbyły się w Kryspinowie 3 sierpnia 2013 roku bez wątpienia przejdą do historii naszego krajowego i swarzędzkiego pływania. Zawodników, trenerów, sędziów i kibiców przybywających w sobotę nad zalew w Kryspinowie przywitała fantastyczna pogoda. Już wtedy było jasne, że to będzie dobry dzień na przeprowadzenie tych zawodów. W Mistrzostwach Polski zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach. Pływacy 19-letni i starsi mieli do pokonania 10 km, zawodnicy 17- i 18-letni ścigali się na 7,5 km, a najmłodsi (14-16 lat) – na 5 km. Na starcie stanęła absolutna czołówka pływania na długich dystansach w naszym kraju.

W kategorii juniorek na starcie zameldowała się Joanna Radosz, zawodniczka UKS Fala Swarzędz, która miała do pokonania dystans 5 km. Z czasem 1:25:38 zajęła 5 miejsce. Trzeba tutaj dodać, że Asia była wyłączona w tym roku z treningów wskutek kontuzji przez 3 miesiące. Piąte miejsce jest więc dużym sukcesem i wynika z pracy jaką włożyła w przygotowania bezpośrednio przed startem.   

Sukces ten był możliwy dzięki wsparciu, jakiego udziela Gmina klubowi pływackiemu. Bez tej pomocy treningi jak i w konsekwencji start w Mistrzostwach Polski byłby niemożliwy. Wszystkich chętnych do uprawiania pływania klub zaprasza na kwalifikacje.

     Na zdjęciu: Joanna Radosz bezpośrednio po zakończeniu wyścigu.