• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Pierwsze w 2018 r. zawody pływackie zawodników "Fali" w Wągrowcu.

Pierwsze w 2018 r. zawody pływackie zawodników "Fali" w Wągrowcu.
        Występem w trzeciej edycji Grand Prix Wągrowca zawodnicy Fali rozpoczęli nowy rok. Na zawody zostało delegowanych pięciu zawodników startujących w dwóch kategoriach wiekowych. Bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Szmyt (kat. 14-16 lat). Dwukrotnie stanął na najwyższym miejscu podium. Zwycięstwem zakończył wyścigi na 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem grzbietowym. Tym samym umocnił się na prowadzeniu w całym cyklu uzyskując 2276  punktów. Drugi zawodnik ma do niego 547 punktów straty. Na podium zawodów stanął jeszcze Jan Wermiński. Srebrny medal dał mu start na 100 m stylem klasycznym. W całym cyklu Jan zajmuje szóstą pozycję, z realnymi szansami nawet na zajęcie medalowej pozycji na zakończenie całego cyklu. Taką szansę ma też Oskar Szymański zajmujący w całym cyklu piąte miejsce. Niedzielny występ pomimo poprawy rekordów życiowych dał mu zaledwie piąte miejsce w wyścigu na 100 m stylem klasycznym i ósme na 100m stylem grzbietowym.
        W kategorii zawodników 13 letnich odbył się tylko jeden wyścig - 200 m stylem zmiennym. Startowało dwóch zawodników naszego Klubu. Obydwaj znacząco poprawili swoje najlepsze osiągnięcia. Filip Adamczyk zajął czwartą pozycję, a Dawid Maćkowiak siódmą.
 
Zaproszenie na zawody w Swarzędzu.
 
      UKS Fala Swarzędz zaprasza na zawody pływackie "III Swarzędzki Delfin", które zostaną rozegrane w niedzielę - 21 stycznia godz. 9.00 na basenie "Wodny Raj". Zawody są otwarte. W tym wolnym od pracy i szkoły dniu wystartować mogą wszyscy entuzjaści pływania niezależnie od wieku. Rywalizacja będzie przebiegała w grupach wiekowych, dając wszystkim równe szanse na zajęcie medalowych miejsc. Program dostępny na plakacie oraz Regulaminie Zawodów - http://uks.falaswarzedz.pl/images/Regulamin_zawodow_Swarzedzki_Delfin_III.pdf. Zawody - wzorem ubiegłych lat - są też przepustką do członkostwa w UKS Fala Swarzędz.